PCF14JT82R0
Mfr.Part #
PCF14JT82R0
Description
RES 82 OHM 5% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
82Ohm
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
PCF14JT82R0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT82R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 82Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,