PCF14JT820K
Mfr.Part #
PCF14JT820K
Description
RES 820K OHM 5% 1/4W PANASERT
Diameter :
2.3mm
Resistance :
820kOhm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Datasheets
PCF14JT820K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT820K
Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,