PCF14JT7M50
Mfr.Part #
PCF14JT7M50
Description
RES 7.5M OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
7.5mOhm
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Wire
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT7M50
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT7M50
Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,