PCF14JT750K
Mfr.Part #
PCF14JT750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
750kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Datasheets
PCF14JT750K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT750K
Through Hole FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,