PCF14JT6M80
Mfr.Part #
PCF14JT6M80
Description
RES 6.8M OHM 5% 1/4W PANASERT
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
FIXED RESISTOR
HTS Code :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Working Voltage :
350V
Resistance :
6.8mOhm
Diameter :
2.3mm
Datasheets
PCF14JT6M80
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT6M80
Through Hole FIXED RESISTOR, 6.8MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,