PCF14JT6K80
Mfr.Part #
PCF14JT6K80
Description
RES 6.8K OHM 5% 1/4W PANASERT
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.3mm
HTS Code :
Resistance :
6.8kOhm
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT6K80
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT6K80
Through Hole FIXED RESISTOR, 6.8kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,