PCF14JT6K20
Mfr.Part #
PCF14JT6K20
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
HTS Code :
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Resistance :
6.2kOhm
Working Voltage :
350V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT6K20
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT6K20
Through Hole FIXED RESISTOR, 6.2kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,