PCF14JT68K0
Mfr.Part #
PCF14JT68K0
Description
RES 68K OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
68kOhms
Carbon Film
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Panasert
Length :
6.5024mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PCF14JT68K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT68K0
Through Hole 68kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,