PCF14JT680R
Mfr.Part #
PCF14JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Resistance :
680Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
PCF14JT680R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT680R
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,