PCF14JT680K
Mfr.Part #
PCF14JT680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Package / Case :
Axial, Radial Bend
HTS Code :
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Resistance :
680kOhm
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PCF14JT680K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT680K
Through Hole FIXED RESISTOR, 680kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,