PCF14JT620K
Mfr.Part #
PCF14JT620K
Description
RES 620K OHM 5% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Resistance :
620kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT620K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT620K
Through Hole FIXED RESISTOR, 620kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,