PCF14JT5R60
Mfr.Part #
PCF14JT5R60
Description
RES 5.6 OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
5.6Ohm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PCF14JT5R60
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT5R60
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,