PCF14JT5M60
Mfr.Part #
PCF14JT5M60
Description
RES 5.6M OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
5.6MOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT5M60
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT5M60
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,