PCF14JT5M10
Mfr.Part #
PCF14JT5M10
Description
RES 5.1M OHM 5% 1/4W PANASERT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Resistance :
5.1mOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT5M10
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT5M10
Through Hole FIXED RESISTOR, 5.1MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,