PCF14JT4R70
Mfr.Part #
PCF14JT4R70
Description
RES 4.7 OHM 5% 1/4W PANASERT
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
4.7ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Published :
Datasheets
PCF14JT4R70
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4R70
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,