PCF14JT4R30
Mfr.Part #
PCF14JT4R30
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/4W PANASERT
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.3Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
PCF14JT4R30
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4R30
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,