PCF14JT4M70
Mfr.Part #
PCF14JT4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
4.7MOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Datasheets
PCF14JT4M70
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4M70
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,