PCF14JT4K70
Mfr.Part #
PCF14JT4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/4W PANASERT
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Published :
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
4.7kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Datasheets
PCF14JT4K70
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4K70
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,