PCF14JT4K30
Mfr.Part #
PCF14JT4K30
Description
RES 4.3K OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
4.3kOhm
Through Hole
Published :
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Datasheets
PCF14JT4K30
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT4K30
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,