PCF14JT47K0
Mfr.Part #
PCF14JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Datasheets
PCF14JT47K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT47K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,