PCF14JT470R
Mfr.Part #
PCF14JT470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/4W PANASERT
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
HTS Code :
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Resistance :
470Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT470R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT470R
Through Hole FIXED RESISTOR, 470Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,