PCF14JT470K
Mfr.Part #
PCF14JT470K
Description
RES 470K OHM 5% 1/4W PANASERT
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
470kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT470K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT470K
Through Hole FIXED RESISTOR, 470kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,