PCF14JT3R60
Mfr.Part #
PCF14JT3R60
Description
RES 3.6 OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
3.6Ohm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Datasheets
PCF14JT3R60
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3R60
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.6Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,