PCF14JT3M60
Mfr.Part #
PCF14JT3M60
Description
RES 3.6M OHM 5% 1/4W PANASERT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.6mOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT3M60
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3M60
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.6MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,