PCF14JT3M30
Mfr.Part #
PCF14JT3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
3.3MOhm
Working Voltage :
350V
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PCF14JT3M30
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3M30
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,