PCF14JT3K90
Mfr.Part #
PCF14JT3K90
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/4W PANASERT
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.9kohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT3K90
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3K90
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,