PCF14JT3K60
Mfr.Part #
PCF14JT3K60
Description
RES 3.6K OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3.6kOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PCF14JT3K60
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3K60
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.6kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,