PCF14JT3K30
Mfr.Part #
PCF14JT3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.3kOhm
Published :
Datasheets
PCF14JT3K30
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT3K30
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,