PCF14JT360K
Mfr.Part #
PCF14JT360K
Description
RES 360K OHM 5% 1/4W PANASERT
Through Hole Resistors
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Resistance :
360kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT360K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT360K
Through Hole FIXED RESISTOR, 360kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,