PCF14JT33R0
Mfr.Part #
PCF14JT33R0
Description
RES 33 OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
33Ohm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
TR
Published :
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PCF14JT33R0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT33R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,