PCF14JT330R
Mfr.Part #
PCF14JT330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
330Ohm
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PCF14JT330R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT330R
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,