PCF14JT330K
Mfr.Part #
PCF14JT330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
330kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT330K
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT330K
Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,