PCF14JT30K0
Mfr.Part #
PCF14JT30K0
Description
RES 30K OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
30kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT30K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT30K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 30kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,