PCF14JT300R
Mfr.Part #
PCF14JT300R
Description
RES 300 OHM 5% 1/4W PANASERT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Power Rating :
250mW
Resistance :
300Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
PCF14JT300R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT300R
Through Hole FIXED RESISTOR, 300Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,