PCF14JT2R70
Mfr.Part #
PCF14JT2R70
Description
RES 2.7 OHM 5% 1/4W PANASERT
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.7Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT2R70
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT2R70
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.7Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,