PCF14JT2R20
Mfr.Part #
PCF14JT2R20
Description
RES 2.2 OHM 5% 1/4W PANASERT
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
2.2Ohm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
PCF14JT2R20
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT2R20
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,