PCF14JT2M40
Mfr.Part #
PCF14JT2M40
Description
RES 2.4M OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance :
2.4MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT2M40
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT2M40
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.4MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,