PCF14JT2K20
Mfr.Part #
PCF14JT2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/4W PANASERT
Max Power Dissipation :
250mW
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Resistance :
2.2kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Wire
Published :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT2K20
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT2K20
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,