PCF14JT27K0
Mfr.Part #
PCF14JT27K0
Description
RES 27K OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Resistance :
27kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
PCF14JT27K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT27K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 27kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,