PCF14JT270R
Mfr.Part #
PCF14JT270R
Description
RES 270 OHM 5% 1/4W PANASERT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Resistance :
270Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Datasheets
PCF14JT270R
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT270R
Through Hole FIXED RESISTOR, 270Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,