PCF14JT24K0
Mfr.Part #
PCF14JT24K0
Description
RES 24K OHM 5% 1/4W PANASERT
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
24kOhm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Datasheets
PCF14JT24K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT24K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 24kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,