PCF14JT22M0
Mfr.Part #
PCF14JT22M0
Description
RES 22M OHM 5% 1/4W PANASERT
Stock
14
In Stock :
14
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Published :
2010
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR, 14 INCH
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Resistance :
22mOhm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT22M0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT22M0
Through Hole FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,