PCF14JT22K0
Mfr.Part #
PCF14JT22K0
Description
RES 22K OHM 5% 1/4W PANASERT
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Published :
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Resistance :
22kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCF14JT22K0
Stackpole Electronics, Inc. PCF14JT22K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,