P6KE43A-G
Mfr.Part #
P6KE43A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO15
Manufacturer :
Comchip Technology
No
Unidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
59.3V
Power - Peak Pulse :
600W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
40.85V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Peak Pulse Current :
10.12A
Peak Pulse Power :
600W
Reverse Standoff Voltage :
36.8V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Unidirectional Channels :
1
Breakdown Voltage :
43V