P6KE10CA-G
Mfr.Part #
P6KE10CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 8.6VWM 14.5VC DO15
Manufacturer :
Comchip Technology
Reverse Standoff Voltage :
8.6V
Number of Channels :
1
Factory Lead Time :
12 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
600W
Breakdown Voltage :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Power :
600W
Clamping Voltage :
14.5V
Packaging :
Tape and Box (TB)
ECCN Code :
EAR99
Bidirectional Channels :
DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Breakdown (Min) :
9.5V
Termination :
Axial
Peak Pulse Current :
41.38A