P4KE91A-G
Mfr.Part #
P4KE91A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Surface Mount :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.2A
Unidirectional Channels :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
77.8V
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
77.8V
Power - Peak Pulse :
400W
Published :
Polarity :
Unidirectional
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
JESD-609 Code :
e3
Breakdown Voltage :
91V
Voltage - Breakdown (Min) :
86.45V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
125V