P4KE56A-G
Mfr.Part #
P4KE56A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Termination :
Axial
Published :
Mount :
Through Hole
Number of Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Breakdown Voltage :
56V
Peak Pulse Power :
400W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Clamping Voltage :
77V
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
400W
Reverse Standoff Voltage :
47.8V
Peak Pulse Current :
5.19A
Voltage - Breakdown (Min) :
53.2V