P4KE400CA B0G
Mfr.Part #
P4KE400CA B0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Packaging :
Bulk
Series :
P4KE
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
760mA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Power - Peak Pulse :
400W