P4KE400A B0G
Mfr.Part #
P4KE400A B0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
No
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
760mA
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V