P4KE400A A0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P4KE400A A0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO204AL
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Mounting Type :
Through Hole
Unidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Supplier Device Package :
DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
400W
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
760mA